Edirne’de Kakava bereketi

UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi’ndeki Kakava ve Hıdrellez şenlikleri, her yıl olduğu gibi bu sene de Edirne’de 5-6 Mayıs tarihlerinde kutlanacak. Şenlikler öncesi otellerde doluluk oranları yüzde 80’e ulaştı, geleneksel kıyafet giyenler davul zurna eşliğinde sokak sokak gezip vatandaşları şenliğe davet etmeye başladı.

“YOĞUN BİR TALEP VAR”

Türkiye Otelciler Birliği Edirne Temsilcisi Gökhan Balta, “3 bin oda, 6 bin yatak kapasiteli şehirde o hafta için doluluk oranları yüzde 80’e ulaştı. Yoğun bir talep var. 4 ay öncesinden rezervasyonlar yapıldı. Son günlerde doluluk oranları iyice artmaya başladı. Güzel bir hafta geçireceğiz” dedi.

Otel müdürü Can Pekbaş da şenliklerle ilgili rezervasyon taleplerinin yoğun olduğunu söyledi. Pekbaş, “Her sene olduğu gibi Edirne yine ziyaretçi akınına uğrayacak gibi gözüküyor. Yoğun talep var” ifadesini kullandı.

“BİR SENE ÖNCESİNDEN REZERVASYON YAPTIRIYORLAR”

Otel işletmecisi Hasan Acıçalık ise geçen yıla oranla bu yıl taleplerin daha da arttığını ifade etti. Acıçalık, “Daha önceden gelenler çok yoğun olduğunu bildiği için bir sene öncesinden rezervasyon yaptırıyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x